Health Care soolestiku polüübi (kasvaja) kiirtest Vaata täismõõdus

Health Care soolestiku polüübi (kasvaja) kiirtest

35,90 €

Pakend sisaldab: 1 proovikonteiner, 1 test-kassett, kasutusjuhend
Proovi tüüp: väljaheide (fekaal)
Meetod: immunograafiline
Tuvastab: peitvere väljaheites

 

 

Rohkem infot

95% juhtudest põhjustavad  jämesoole (ka käärsoole) vähki soolepolüübid. See tähendab, et see on üks väheseid sellist vähivorme, kus pahaloomulise kasvaja arengut saab ennetada. 
Kui polüüpe on palju, siis nimetatakse seisundit polüpoosiks. Polüpoosid on pärilikud haigused. Perekondliku adenomatoosse polüpoosi puhul on väga suur soole vähkkasvaja tekkimise oht. Vähkkasvaja tekkimise oht on ka üksikult esinevate adenomatoossete polüüpide korral (allikas: inimene.ee).

Sümptomid: võib ilmneda kõhuvalu, kõhulahtisust/ kinnisust, kõhupuhitust, nõrkust, väsimust, madalat palavikku.

Võimaliku halvaloomulise kasvaja varajaseks avastamiseks on vajalik ennast testida iga-aastaselt, eriti neil, kellel on perekondlik pärilikkus haiguse suhtes. Suurim riskigrupp on vanemad kui 40-aastased inimesed.

Kuidas testi läbi viia?

Testpulgaga võetakse väljaheiteproov, mis pannakse proovikonteinerisse, mis on eelnevalt täidetud puhverlahusega. Pärast konteineri loksutamist (väljaheite ja puhverlahuse segunemiseks) murtakse konteineri ots ning pannakse test-kassetile. Tulemused on loetavad 5 minut pärast.

Mida testi tulemus mulle näitab?

Kui tulemuse aknasse ilmub kaks joont, võite oletada, et suure tõenäosusega on teil väljaheites peitverd. Peaksite kindlasti pöörduma arsti juurde lisauuringuteks. Pane tähele: peitvere võib põhjustada ka mõni muu tegur nt hemorroidid. Kui soole polüübid on avastatud, on polüübi suurus see, mis määrab soolevähi hagestumise riski.

Miks on testimine nii oluline?

Polüübid ei põhjusta sageli mingisuguseid vaevusi ja avastatakse tihti juhuslikult, kas jämesoole kontrastuuringu või kolonoskoopia käigus. Jämesoole (käärsoole) vähi varajane avastamine on väga oluline, kuna vähi varajne avastamine ja ravi suurendab  ellujäämise võimalusi rohkem kui 90%.

Kuidas test töötab?

Testi läbiviimisel kasutatakse meetodit, kus peitvere tuvastamisel väljaheites, ei ole vaja piirata ega muuta oma söömisharjumusi. Test tuvastab verejooksu väga spetsiifiliselt ja täpselt ning toit testi tulemusi ei mõjuta.

NB! Konsulteerige alati oma arstiga enne mistahes otsuse tegemist.

 

Tootja: Austria
Maaletoja:
Selfdiagnostics OÜ Pärnu mnt. 27-1, Tallinn

Be the first to write your review !

Write your review

Health Care soolestiku polüübi (kasvaja) kiirtest

Health Care soolestiku polüübi (kasvaja) kiirtest

Pakend sisaldab: 1 proovikonteiner, 1 test-kassett, kasutusjuhend
Proovi tüüp: väljaheide (fekaal)
Meetod: immunograafiline
Tuvastab: peitvere väljaheites

 

 

Write your review

14 products in the same categories

PayPal